Türkiye'ye Sağlık Vizesi

vize

Hastalığınızın tedavisi veya yaptırmak istediğiniz işleme ait belgelerinizi (Rapor, Görüntü Epikriz) tarafımıza gönderdiğiniz andan itibaren belgeler ortak bilgi havuzunda anlaşmalı doktorlarımız tarafından değerlendirilir ve tedavi süreciniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

Türkiye'de Tedavi olmaya karar verdiğiniz andan itibaren de süreciniz başlar ve tercih edeceğiniz hekimin çalışmakta olduğu sağlık kuruluşu tarafından size vize başvurunuzda kullanılmak üzere tedavinizin Türkiye'de yapılacağına dair belge gönderimi yapılacaktır.

Türkiye'ye vize başvurusu nasıl yapabilirim ?

Türkiye'ye gelirken pasaportunuzun en az 90 günlük geçerliliği olduğundan emin olunuz. Geldiğiniz ülkeye bağlı olarak tek giriş ile 3 aya kadar turist olarak kalabilirsiniz. Türkiye!ye gelirken birçok ülkenin vatandaşları için vize ön başvurusu gerekmemektedir, doğruda sınır kapısında turist vizesi alabilirler. Ancak her ihtimale karşı http://www.mfa.gov.tr websitesine tıklayarak T.C. Dış İşleri Bakanlığını ziyaret edin ve ülkeniz için geçerli vize koşullarını öğrenin. Ayrıca ülkenizde bulunan Türk Konsoloslukları\'na da başvurabilirsiniz. Birleşik Krallık pasaportu için Türkiye vizesi £10 olup, Sterlin olarak ödenmelidir. ABD ve Avıstralya vatandaşları için vize $20/€15. Kanada vatandaşları için bu ücreti $60/€45. Yeni Zelanda pasaportu için isevize ücretsizdir. Bazı AB ülkeleri için vize ücreti € 10 şeklindedir ve Avro olarak ödenmelidir. Vizeler çok girişlidir ve 2 ay için geçerlidir. Çocuklar dahil her pasaport sahibi vize almalıdır.

2016 yılı itibariyle Türkiye'ye vizesiz giriş yapabilen Ülkeler:

Almanya – Andorra – ArjantinArnavutluk – Azerbaycan – BelarusBelizeBolivyaBosna HersekBrezilyaBrunei – Bulgaristan – Çek Cumhuriyeti – Danimarka – EkvatorEl Salvador – Estonya – Fas – Finlandiya – Fransa – GuatemalaGürcistan Hondurasİran – İsrail – İsveç – İsviçre – İtalya – İzlanda – JaponyaKaradağKazakistanKırgızistanKKTCKolombiyaGüney KoreKosovaKosta Rika – Letonya – Libya – Lihtenştayn – Litvanya –Lübnan – Lüksemburg – Macaristan – MakedonyaMalezyaMoğolistanMoldovaMonaco – Nikaragua – Özbekistan – Panama – ParaguayPeru – Romanya – St.Cristopher Nevis – San MarinoSeyşellerSırbistanSingapur –Slovakya – Slovenya – ŞiliTacikistanTaylandTrinidad TobagoTunus – Türkmenistan –UkraynaUruguayÜrdünVatikanVenezuella Yeni Zelanda